Privati sodyba ant ežero kranto „KASDIEN – VIS KITAS PAVEIKSLAS“

Išmanus Interjeras / Privati sodyba ant ežero kranto „KASDIEN – VIS KITAS PAVEIKSLAS“

Privati sodyba ant ežero kranto „KASDIEN – VIS KITAS PAVEIKSLAS“

Gamtos reikšmė žmogaus savijautai, be abejonės, – didžiulė. Gamta ramina, įkvepia ir netgi gydo, tad tikra palaima gyventi apsuptam žaliuojančio miško ir teliuskuojančio ežero bei kasdien grožėtis užburiančiais ir, sezonams mainant vienas kitą, nuolat kintančiais kraštovaizdžio paveikslais. Taigi, įrenginėjat sodybą, norėjosi sukurti vientisą architektūros ir gamtos objektą, „pakviesti mišką į namus“, todėl buvo pasirinktos ekologiškos, natūralios medžiagos – akmuo, marmuras ir medis, o visi interjero sprendimai priderinti prie natūralaus gamtos ciklo. Juk tikra laimė, mėgaujantis rytine kava, džiaugtis vis kitu gamtos sutvertu meno kūriniu pro langą.

Pirmojo aukšto langai sumontuoti plačiai atsidarantys, per visą sieną – taip išnyksta ribos tarp namo ir ežero pakrantės bei sukuriamas begalinės erdvės pojūtis. Architektūros ir gamtos bendrumo įspūdį interjere taip pat kuria pasirinkti natūralaus medžio lukšto baldai bei ramybe ir jaukumu dvelkiantys žalsvų atspalvių audiniai.

Žemės spalvų melodijos lydi ir kitose erdvėse: pavyzdžiui, virtuvėje žalsvas marmuras panaudotas stalviršiams bei sienai prie židinio dekoruoti, o pirmo aukšto grindims pasirinktos žemės apspalvių didelio formato keramikos plytelės. Kylant laiptais į viršų, pasitinka natūralaus medžio lukšto plokštėmis dengtos sienos ir paslėpto apšvietimo šilto tono šviesa. Na, o dėmesį atkreipia moderni, tačiau savo formomis lietaus lašą reflektuojanti skulptūra.

Miegamojo jaukumą kuria akvarele piešti tapetai bei samanų žalumo baldų gobelenas, kurie mums tarsi leidžia mintimis panirti į minkštą, jaukų ir kvepiantį miško samanų paklotą. Poilsiui taip pat kviečia ir pusapvalė vonia su vaizdu į gamtą.

Vaikų kambariuose apsigyvens mergaitės, tad joms kurtose erdvėse nepagailėta švelnumo, šiltumo, minkštumo ir šviesos – kada, jei ne dabar, pabūti tikra princese?

Pirtis, šeimininkų pageidavimu, tarnaus kaip nedidelis SPA centras, todėl daug dėmesio skirta poilsio zonai: siekiant sukurti malonumų oazės nuotaiką, prieškambaryje grindims buvo pasirinkta medžio imitacijos keramika ir įspūdingas šviestuvas su auksu žaižaruojančiomis detalėmis, o šviečiantis onikso akmuo įneša paslaptingumo, ritualinės prasmės. Apskritai, visas sodybos interjeras kviečia pajusti magišką gamtos galią ir su ja susilieti.

Category:

Privatus gyvenamasis namas